Juniorskie derby dla Odry Centrum

10.11.2020 00:00 sub

PIŁKA NOŻNA – Rozgrywki juniorów

8 listopada na obiekcie miejskim przy ul. Skrzyszowskiej odbyły się derby Wodzisławia Śląskiego tym razem w rozgrywkach juniorskich rocznika 2004/2005 pomiędzy MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski a Odrą Wodzisław Śląski.

W tych rozgrywkach był to mecz na szczycie. Spotkanie niestety odbyło się bez udziału kibiców, a szkoda... bo mecz był całkiem dobrym widowiskiem. Kilku zawodników gości występowało kiedyś w MKP, a w pierwszym składzie można było zauważyć Arkadiusza Wosia, który kiedyś również występował w MKP (syn legendy MKS Odry Wodzisław – Jana, dzień wcześniej strzelił bramkę w 4 lidze).

Początek meczu należał do gospodarzy. W 6. minucie z piłką popędził Wojtczak i dograł do Krzyżoka, a ten w ciekawy sposób wykończył akcję, zdobywając pierwszą bramkę. Goście przebudzili się w 23. minucie. Dąbkowski ładnym lobem zdobył bramkę i mieliśmy remis 1:1. Taki rezultat utrzymał się do przerwy.

Druga połowa to zdecydowana przewaga gospodarzy. W 63. minucie idealne dośrodkowanie Czogały świetnie wykończył uderzeniem głową Wojtczak i MKP wyszło na prowadzenie 2:1. W 76. minucie Szpak strzelił na 3:1 ustalając wynik spotkania.kozz

• Numer: 45 (1042)
  • Data wydania: 10.11.20