Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Emerytowana skarbnik „Gorzycką Perłą”

27.10.2020 00:00 sub

21 października odbyła się gala związana z przyznaniem tytułu „Gorzycka Perła”. Wyróżnieniem tym uhonorowana została Bernadeta Grzegorzek, wieloletnia skarbnik gminy Gorzyce.

GORZYCE Ze względu na sytuację epidemiologiczną, w uroczystości, która odbyła się w Gminnym Centrum Kultury w Gorzycach (a nie jak dotychczas w sali widowiskowej DPS-u w Gorzycach), mogło wziąć udział niewiele osób. Niemniej gala miała godną oprawę. Przypomniano zasługi Bernadety Grzegorzek, która z Urzędem Gminy w Gorzycach była związana zawodowo od 1982 r. – Racjonalne planowanie budżetu gminy oraz właściwe i oszczędne gospodarowanie finansami publicznymi, przy równoczesnym dużym zaangażowaniu w pozyskiwanie środków zewnętrznych, pozwoliło i pozwala na systematyczny rozwój gospodarczy gminy oraz utrzymywanie mienia komunalnego w bardzo dobrym stanie. Bernadeta Grzegorzek – jako skarbnik gminy – miała w tym zakresie swój niezaprzeczalny udział w realizacji dziesiątek kluczowych dla rozwoju gminy zadań – podkreślano podczas gali. Wnioskodawcą przyznania tytułu był wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk.

– Jestem ogromnie wzruszona i wdzięczna. Chciałabym podziękować wójtowi Danielowi Jakubczykowi za wniosek, a kapitule za jego zaakceptowanie. Wielokrotnie byłam na galach Gorzyckiej Perły i nigdy bym nie przypuszczała, że sama zostanę uhonorowana tym zaszczytnym tytułem – powiedziała Bernadeta Grzegorzek, która w tym roku przeszła na emeryturę. – Przepracowałam 38 lat w urzędzie i myślę, że to dla mnie było szczególnym szczęściem. Miałam okazję poznać w tym czasie wielu zacnych ludzi i być w samym sercu wielu wydarzeń. Za to jestem bardzo wdzięczna – powiedziała laureatka tegorocznego wyróżnienia.(art)

  • Numer: 43 (1040)
  • Data wydania: 27.10.20
Czytaj e-gazetę