środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Debiutancki singiel Kamili Krawczyk

21.04.2020 00:00 sub

Już niebawem w sieci i serwisach streamingowych pojawi się piosenka „Better part”, której autorką jest młoda mieszkanka Rydułtów Kamila Krawczyk

RYDUŁTOWY, PSZÓW 15-letnia dziewczyna z małego miasta na Górnym Śląsku okazała się eksplozją talentów, a także obserwatorką dziennego życia nastolatków, pochłoniętą miłością i pasją do muzyki. Tworzy piosenki w klimatach pop, indie inspirowane mnogością emocji, których dostarcza jej życie. W jej piosenkach przeplatają się historie z życia współczesnych nastolatków. Kamila pracuje nad materiałem wraz z pochodzącym z Rydułtów producentem DaMo (zaangażowanym w inne projekty muzyczne min. Coast Patrol, mOnly, MRCI, Kamil Krawczyk). Ekipa wydaje swoją muzykę pod własną marką Nie To Nie Records. Singiel „Better Part” jest pierwszym utworem ww. duetu producenckiego opowiadającym o trudnej miłości nastolatków. Do współpracy przy piosence został zaproszony Kamil Machulec z zespołu TABU okraszając utwór wspaniałymi gitarami akustycznymi. Jak zaczęła się przygoda Kamili z muzyką? - Śpiewam od zawsze ale na poważnie biorę to od 11 roku życia. Wszystko zaczęło się dość szybko. Każdy z nas ma autorytety, moją idolką parę lat temu była Miley Cyrus. Chciałam być jak ona, głównie chodziło o śpiew i koncerty. Od zawsze też towarzyszyła mi muzyka, mój tata grał w zespole i koncertował przez co teraz bardzo mnie wspiera – mówi Kamila Krawczyk, która jest uczennicą Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rybniku.

Chce przekazywać dobre emocje

Okazuje się, że Kamila ma już za sobą udział w talent show. - Niewiele osób wie że byłam na precastingu do The Voice Kids 3. Niestety nie dostałam się, być może to po prostu nie była moja droga. Szczerze mówiąc nie czułam się jakbym była na swoim miejscu. Wolę tworzyć niezależną muzykę i mieć wpływ na swoją pracę – mówi nam nastoletnia wokalistka. Co chce osiągnąć? - Chciałabym dać ludziom cząstkę siebie w moich piosenkach. Wiem jakie to uczucie gdy słuchasz muzyki i masz wrażenie, że idealnie wpasowuje się w twoje życie, że jej autor jest twoją bratnią duszą i nie czujesz się sam. Chcę dążyć do tego, by dawać ludziom właśnie taki komfort słuchania mojej muzyki. Oprócz tego chcę zwiedzać świat koncertując i dawać ludziom pozytywną energię – podkreśla.

Klip nagrany po sąsiedzku

Kamila ma ogromne wsparcie w rodzicach i koleżankach ze szkoły. - Na pewno największe wsparcie dostaję od taty, który również ma wiele wspólnego z muzyką. To jego pasja. Tata mówi mi co robię źle, co dobrze, daje mi bezcenne wskazówki. Mama nie ma wiele wspólnego z muzyką, ale bardzo we mnie wierzy. Wsparcie bez dwóch zdań okazuje mi też mój producent, bez którego nie byłoby tego wszystkiego. Również ogromnym wsparciem są moje przyjaciółki. Z jedną z nich dałam swój pierwszy występ na scenie i uwielbiam z nią śpiewać, a z drugą znam się od dziecka. Po prostu wiem, że mogę na nie liczyć – mówi nam Kamila Krawczyk. Premiera klipu „Better part” jest zaplanowana na 7 maja. Wtedy będzie można zobaczyć teledysk m.in. na naszym portalu Nowiny.pl. Warto dodać, że klip nagrywany był już w styczniu w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie. - Chciałabym bardzo podziękować panu dyrektorowi Markowi Hawlowi za udostępnienie sali oraz panu Grzegorzowi Zyśkowi za wspaniałą realizację oświetlenia, która nadała wideo specyficzny klimat. Mam nadzieje, że w przyszłości będziemy mieli okazję współpracować a może nawet zagrać koncert w Pszowie – zapowiada Kamila. Młodej artystce życzymy jak najlepszych efektów pracy muzycznej i dalszego rozwoju kariery.Szymon Kamczyk

  • Numer: 16 (1013)
  • Data wydania: 21.04.20
Czytaj e-gazetę