imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Przerwali świetną passę

04.06.2019 00:00 sub

PIŁKA NOŻNA – Klasa okręgowa

Unia Turza pokonała na wyjeździe 3:1 LKS Krzyżanowice, które wygrały siedem ostatnich spotkań.

Gospodarze schowani na własnej połowie za podwójną gardą długo nie dopuszczali Unitów pod swoją bramkę. W efekcie w pierwszej połowie na boisku w Krzyżanowicach działo się niewiele ciekawego. Wynik meczu w 51. minucie otworzył Kamil Kuczok. Pomocnik gości uderzył efektownie z woleja i bramkarz gospodarzy był bezradny. Kuczok dał o sobie znać również 12 minut później. Tym razem wystąpił jednak w roli asystenta, podając prostopadłą piłkę do Dawida Hanzela, który w sytuacji sam na sam z Mateuszem Kuhnem zdobył swojego 45. gola w sezonie. Nie był to koniec emocji, bo gospodarze w końcu skutecznie się odgryźli. W 79. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, efektowną główką popisał się Radosław Żbikowski i zrobiło się 1:2. Ostatnie słowo należało jednak do gości, którzy w 90. minucie postawili „kropkę nad i”. Piłkę odbitą przez bramkarza po rzucie wolnym wykonanym przez Kuczoka, dobił Jan Chlebik, dla którego było to premierowe trafienie w barwach Unii. (art)

LKS Krzyżanowice 1:3 Unia Turza

Bramki: Żbikowski (79.) - Kuczok (51.), Hanzel (63.), Chlebik (90.)

LKS Krzyżanowice: Kuhn, Burakiewicz (58. Robert Żbikowski), Minta, Michalak, Styczeń, Radosław Żbikowski, Turkiewicz, Gardawski, Musioł, Kiljan (81. Szewieczek), Skrobacz. Trener Robert Żbikowski

Unia Turza: Paś, Krupiński (76. Chlebik), Lalko, Malinowski, Szkatuła, Dariusz Pawlusiński, Kuczok, Staniczek, Kostecki (60. Gładkowski), Dawid Pawlusiński (46. Maryniok), Hanzel (87. Suszek). Trener Marcin Malinowski.

• Numer: 23 (968)
  • Data wydania: 04.06.19