imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Volley Rybnik ograł Górników z Radlina

28.11.2017 00:00 sub

SIATKÓWKA – II liga mężczyzn

W walce o mistrzostwo II ligi siatkówki mężczyzn (w grupie V) rywalizują m.in. drużyny z Rybnika i Radlina. I to właśnie ekipy Volleya i Górnika spotkały się ramach 10. serii gier. Faworytem tej potyczki byli rybniczanie 9.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanej dominacji miejscowych. Już po kilku minutach prowadzili 4:1. Volley grał bardzo spokojnie i powiększał swoją przewagę, by ostatecznie wygrać inauguracyjną partię do 13. W drugim secie do stanu 23:23 trwała wyrównana walka, wtedy jednak Górnicy popełnili dwa błędy i musieli pogodzić się z porażką w drugim secie. Do końca trzeciego seta trwała wyrównana walka o zwycięstwo. Po ataku Kukulskiego Volley prowadził 23:22. Do remisu doprowadził Rybarczyk. Chwilę później Zubko nie skończył ataku i przyjezdni mieli piłkę setową, którą rybniczanie obronili. Po asie Podleśnego to rybniczanie odzyskali prowadzenie (26:25), by ostatecznie wygrać 28:26 i w całym meczu 3:0. (pm)

Volley Rybnik – Górnik Radlin 3:0 (25:13, 25:23, 28:26)

• Numer: 48 (889)
  • Data wydania: 28.11.17