Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Oszaleli na punkcie kropki

19.09.2017 00:00 red

RYDUŁTOWY 15 września uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rydułtowach włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. - Po raz pierwszy o Międzynarodowym Dniu Kropki przeczytałam rok temu przygotowując się do zajęć w świetlicy. Tak bardzo zainteresowało mnie to wydarzenie, że postanowiłam zaangażować całą szkołę w obchody tego dnia - mówi Martyna Szulc, nauczycielka języka angielskiego i inicjatorka akcji w szkole w Radoszowach.

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Nawiązuje do książki Petera Reynoldsa, której bohaterka - mała Vashti, nie umiała narysować żadnego obrazka na zadany przez nauczycielkę temat. Narysowała najpierw tylko małą czarną kropkę. Kropkę, która ostatecznie jako jedyny obrazek została wyróżniona przez nauczycielkę i oprawiona w złotą ramkę.

– Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły przyszli w tym dniu w strojach w kropki. Na zajęciach uczniowie oglądali krótki film o Vashti oraz tworzyli swoje własne rysunki używając tylko kropek. Nauczyciele klas młodszych wykorzystywali kropki do przeprowadzenia ciekawych zajęć, nie tylko plastycznych, ale również logopedycznych, matematycznych czy polonistycznych. Natomiast klasy starsze miały okazję do porozmawiania o tym co jest w naszym życiu ważne, o rodzinie, przyjaźni czy zdrowiu. Mogliśmy również przedyskutować temat, co to znaczy pięknie żyć - podkreśla Martyna Szulc.

(mak)

  • Numer: 38 (879)
  • Data wydania: 19.09.17
Czytaj e-gazetę