imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

Wicelider z Wodzisławia

05.09.2017 00:00 sub

PIŁKA NOŻNA – IV liga

MKP Odra Centrum pokonała w niedzielę 4:2 MKS Lędziny i awansowała na pozycję wicelidera IV ligi.

Po nieco ponad kwadransie gry i prostopadłym podaniu Mateusza Sitnika, do piłki dopadł Jakub Panic, otwierając wynik meczu. Goście rąk nie zamierzali jednak załamywać. I już 5 minut później po rzucie rożnym wyrównali. Na domiar złego po kolejnych 15 minutach Lędziny wyszły na prowadzenie po bramce zdobytej z rzutu rożnego. Odra obudziła się tuż przed przerwą, a strzelcem wyrównującego gola był Sitnik.

Po przerwie trener Odry Centrum Bartłomiej Socha dokonał dwóch zmian, które jak się później okazało miały spory wpływ na przebieg meczu. Najpierw – tuż po przerwie – na boisku pojawił się Marcin Ośliźlok a w 70. minucie Tomasz Zieliński. To właśnie ta dwójka wykonała w 81. minucie akcję, po której Odra zdobyła trzeciego gola. Najpierw po bardzo mocnym uderzeniu Zielińskiego bramkarz gości odbił piłkę przed siebie, a do bramki dobił ją Ośliźlok. W doliczonym czasie gry ten sam zawodnik doszedł do prostopadłego zagrania, a defensorom Lędzin nie zostało nic innego jak próba nieprzepisowego zatrzymania, która zakończyła się rzutem karnym. Wynik meczu uderzeniem z jedenastu metrów ustalił Bartłomiej Sikorski. (art)

MKP Odra Centrum 4:2 MKS Lędziny

Bramki: Panic (17.), Sitnik (38.), Ośliźlok (81.), Sikorski (90.+3. k) – Mateja (22.), Śliwa (36.)

Odra centrum: Kuhn, Cerkowniak (46. Ośliźlok), Reinhard, Sikorski, Sitnik, Cichy, Krupiński, Lukoszek, Malinowski, Panic, Stachurski (70. Zieliński). Trener Bartłomiej Socha.

MKS Lędziny: Malik, Bednarek (68. Worek), Kostrzewa (46. Ingram), Kut, Kwiatkowski, Mateja, Roszak, Śliwa, Szczurek (85. Sobczak), Turczyński (85. Adamus). Trener Jacek Mikolasz.

• Numer: 36 (877)
  • Data wydania: 05.09.17