Olszynka wygrała mimo kiepskiego początku

05.09.2017 00:00 sub

PIŁKA NOŻNA – Klasa C

Aż osiem bramek na inaugurację sezonu raciborskiej C klasy zobaczyli kibice zgromadzeni przy boisku w Babicach. Sparta podejmowała Olszynkę Olza.

Gospodarzom sił starczyło na pierwszą połowę, a konkretnie na jej pierwsze dwa kwadranse. Krzysztof Jaśkowski i Marcin Procek wpisali się na listę strzelców w pierwszym kwadransie i miejscowi prowadzili 2:0. Na ich gole po pięciu minutach odpowiedział Adrian Brańka, ale już po kolejnych 10 minutach Sparta prowadziła 3:1. Na tym, jak się później okazało, skończyło się strzelanie bramek przez babiczan, a zaczęło przez gości. Brańka, strzelając na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, złapał dla Olzy kontakt. Po przerwie Michał Krzyżok doprowadził do remisu 3:3, a chwilę później ponownie Brańka, trafiając do bramki, dał prowadzenie Olzie 4:3. Wynik pięknym uderzeniem z dystansu ustalił Sebastian Blanik. Olszynka Olza przywiozła z Babic trzy punkty. kozz

LKS Sparta Babice 3:5 KS Olszynka Olszyna

Bramki: Jaśkowski (11.), Procek (15.), (29.) - Brańka (20.), (40.), (51.), Krzyżok (48.), Blanik (65.)

Olszynka: Walasek, Reguła, Chlebisz, Kupka, Futerski, Brańka, Ligus, Krzyżok, Blanik, Adamczyk, Hałacz. Ponadto: Czerncucho, Bolik, Gensty, Gensty. Trener Marcin Pawłowski.

• Numer: 36 (877)
  • Data wydania: 05.09.17