Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

Kenijczycy nie mieli sobie równych

29.08.2017 00:00 sub

27 sierpnia odbył się XXV Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy. Linię mety przekroczyło 196 zawodników. Zwycięzca z Kenii pokonał dystans 5 kilometrów w zaledwie 15 minut i 3 sekundy.

Start i metę zlokalizowano na stadionie Naprzodu w Rydułtowach. Prócz tego na terenie stadionu odbyły się biegi dla dzieci. Wzięło w nich udział 160 młodych biegaczy.

- To rekordowa frekwencja - mówi Michał Kondrot z Urzędu Miasta w Rydułtowach. - Zawodnicy podkreślali, że nie był to łatwy biegł. Ze względu na wysoką temperaturę i dużą liczbę podbiegów - dodaje.

Pierwsze miejsce w biegu głównym zajął Abel Rob z miasta Eldoret z Kenii (Benedek-Team). Wymagającą trasę pokonał w 15 minut i 3 sekundy. Jako 2. na mecie pojawił Mykola Iukhymchuk z Ukrainy (Leszno Achiles). Jego czas był o 22 sekundy gorszy od zwycięzcy. 3. miejsce zajął Marcin Ciepłak z Rybnika (Chemika Rybnik) z czasem 15 minut i 33 sekundy. Wśród kobiet najszybsza była Stellah Barsosio z Kenii (Benedek-Team).

Wśród zawodników z naszego regionu świetnie poradził sobie Mateusz Mrówka z Radlina (KWK Marcel/Radlinioki w biegu), który zajął 5. miejsce. 10. był Damian Drożdż z Wodzisławia Śl. Jako 12. przybiegł Oliwier Mutwil z Wodzisławia (Mikesz Coach), jako 13. Paweł Hajduk z Rybnika (TI ROW Rybnik). 16. miejsce zajęła Michalina Mendecka z Łazisk Górnych (MOSiR Łaziska Górne/1 secondteam), 18. Łukasz Mika z Rydułtów (Fundacja Myśl Pozytywnie, Działaj Odważnie), a 19. - Dennis Antończyk z Rydułtów (UKS 5 plus Rydułtowy). (AgaKa), (mak)

• Numer: 35 (876)
  • Data wydania: 29.08.17