Biathlonista Strzału Wodzisław tuż za podium Pucharu Polski

31.01.2017 00:00 red.

Biathloniści UKS Strzał Wodzisław startowali w Pucharze Polski, który 21 i 22 stycznia odbył się w Kościelisku. Nieopodal stolicy polskich gór krok od medalu był Fabian Suchodolski.

Na linii startu stanęły wszystkie kluby biathlonowe z całej Polski. Pierwszego dnia rozegrane zostały biegi sprinterskie. Każdy zawodnik za niecelny strzał musiał pokonać dodatkową 100–metrową rundę karną. Aż 5 zawodników Strzału znalazło się w pierwszej dziesiątce tych zmagań. Fabian Suchodolski zajął 6. miejsce w kategorii młodzików młodszych, na 7. miejscu sklasyfikowany został Kacper Brzóska, a na 10. miejscu Dawid Kufieta. W kategorii młodzików udany występ zaliczył Adam Zając, który zajął 8. miejsce. Z kolei młodziczka Sylwia Bażan zakończyła rywalizację na 10. miejscu. Pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca: Weronika Górecka (młodziczka młodsza) 13., Paulina Nowak (młodziczka) 14., Julia Kałuża (juniorka młodsza) 14., Marta Zając (młodziczka młodsza) 15., Paweł Kowol (junior młodszy) 16., Sławomir Kopacz (młodzik) 23., Rafał Zając (młodzik) 27., Mateusz Konieczny (młodzik) 29.

W drugi dzień starsi zawodnicy rywalizowali w biegu pościgowym, ze stratą czasową, jaką uzyskali do pierwszego miejsca, natomiast młodzicy młodsi kontynuowali biegi sprinterskie.

Po raz kolejny dobry występ zaliczył Fabian Suchodolski. Mimo dwóch kar zajął 4. miejsce, podium przegrywając jedynie ze starszymi biathlonistami z Karkonoszy i Chorzowa. Również dobry wynik osiągnął Kacper Brzóska, który uplasował się na 7. miejscu. Na 12. miejscu bieg ukończył Dawid Kufieta, a na 22. Adam Kałuża. Niezłe 10. miejsce wywalczyła Weronika Górecka, a Marta Zając 14. miejsce. W młodziczkach 12. miejsce zajęła Sylwia Bażan, natomiast 14. Paulina Nowak. Adam Zając uplasował się na 13. pozycji, 19. miejsce zajął Rafał Zając, 26. był Sławomir Kopacz, a Mateusz Konieczny 26. W kategorii juniorów młodszych 15. miejsce zajął Paweł Kowol, natomiast juniorka młodsza Julia Kałuża zajęła 13. pozycję.

• Numer: 5 (846)
  • Data wydania: 31.01.17