Druga wygrana Olimpii z rzędu

31.01.2017 00:00 red.

Olimpia Wodzisław wygrała drugie z rzędu, a trzecie w całym sezonie spotkanie ligowe. W sobotę pokonała na wyjeździe X–Demon Tęczę Leszno 64:82.

Przed tygodniem wodzisławianki pokonały we własnej hali Karkonosze Jelenią Górę, drużynę może niezbyt mocną, ale jednak wyżej notowaną od Olimpii. W miniony weekend wodzisławianki udały się na wyjazdowe spotkanie do Leszna. Tamtejsza Tęcza miała tylko punkt przewagi nad Olimpią. Pierwsza kwarta należały do gospodyń, które od pierwszych minut zaczęły odskakiwać Olimpii. Ta co prawda na 5 minut i 36 sekund przed końcem kwarty doprowadziła do stanu 7:7, ale później rywalki wrzuciły drugi bieg i wygrały 20:13. Losy spotkanie rozstrzygnęły się jednak w dwóch kolejnych kwartach, a te zdecydowanie padły łupem wodzisławianek. Zwłaszcza druga kwarta to kompletna dominacja Olimpii, w której brylowały zwłaszcza: zdobywczyni 10 punktów Agata Majka i Aleksandra Lewoń–Sczansny, która w tej części meczu trzykrotnie trafiła za 3 punkty, a w całym meczu zdobywała punkty wyłącznie rzutami z dystansu. Wodzisławianki zagrały też dobrze w obronie i w efekcie na przerwę Olimpia schodziła, prowadząc 12 punktami. W trzeciej kwarcie wodzisławianki dołożyły kolejne 14 punktów przewagi i stało się jasne, że tego meczu nie przegrają. Ostatnia odsłona była już tylko formalnością, która miejscowym pozwoliła co prawda zniwelować część strat, ale losów spotkania w tej kwarcie odmienić już nie miały prawa.

Kluczem do zwycięstwa w tym meczu była dobra skuteczność rzutów za 3 punkty. Wodzisławianki wykonały 8 celnych rzutów, przy skuteczności 41 %. Warto też wspomnieć o Martynie Jasiulewicz, która miała 100% skuteczności w wykonywaniu rzutów osobistych, dzięki którym zdobyła 8 punktów.

Olimpia co prawda pozostała na ostatnim miejscu, ale ma już tylko punkt straty do drużyn z miejsc 7–9. Już 4 lutego o godz. 13.30 wodzisławskie koszykarki podejmować będą we własnej hali ŁKS SMS Łódź, wicelidera rozgrywek.

X–Demon Tęcza Leszno – Olimpia Wodzisław 64:82
(20:13, 12:31, 11:25, 21:13)

Punkty dla Olimpii: Majka 19, Sobota 16 (1x3 pkt), Lewoń–Sczansny 15 (5x3 pkt), Kocon 12 (2x3pkt), Oskwarek 10, Jasiulewicz 8, Klimowska 2. Trener: Adam Kubaszczyk.

• Numer: 5 (846)
  • Data wydania: 31.01.17