Piątek, 31 maja 2024

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

Unia przegrała w Brzegu

22.11.2016 00:00 PRA

Bez zdobyczy punktowej do Turzy Śl. wrócili piłkarze Unii. W sobotę w ostatnim meczu rundy jesiennej zmierzyli się w Brzegu z tamtejszą Stalą. Mecz był wyrównany, ale turzanie przegrali 2:3.

Przeciwko Stali trener Piotr Hauder nie mógł skorzystać z usług m.in. Dawida Hanzela i Piotra Szymiczka. Mimo tych osłabień Unia nie odstawała od zajmujących trzecią pozycję w ligowej tabeli gospodarzy. Ci na prowadzenie wyszli po 30. minutach gry, wykorzystując rzut karny. Jeszcze przed przerwą odpowiedział Mateusz Sitnik w świetny sposób finalizując dośrodkowanie Dariusza Pawlusińskiego. Od tego momentu turzanie uwierzyli, że można w Brzegu zdobyć nawet komplet punktów. Przeważali pod koniec pierwszej połowy, jak i przez kilkanaście minut drugiej części meczu. Tymczasem 67. minucie bramkę na 2:1 dla Stali zdobył Tomasz Boczarski co podcięło nieco skrzydła przyjezdnym. Kolejny cios dziesięć minut później zadał Tomasz Gajda i Unia mogła już tylko pomarzyć o korzystnym rezultacie. Rozmiary porażki w doliczonym czasie gry zmniejszył Dariusz Pawlusiński.

Dla Unii to jedenasta porażka w sezonie. Piłkarze z Turzy jesień kończą z zaledwie dwunastoma punktami i trzecią lokatą od końca w trzecioligowej tabeli.

kozz

Stal Brzeg - Unia Turza 3:2

Bramki: Boczarski (30. k), (67.), Gajda (78.) – Sitnik (36.), Dariusz Pawlusiński (90.+1.)

Unia: Musioł, Bochenek, Staniczek, Kuczok, Jagła, Dawid Pawlusiński (77. Radler), Sikorski, Gałecki (86. Skrzyszowski), Dariusz Pawlusiński, Kulczyk, Sitnik (78. Domin). Trener Piotr Hauder.

• Numer: 47 (836)
  • Data wydania: 22.11.16