Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Ukraińcy najlepsi na ulicach Wodzisławia

08.11.2016 00:00 PRA

Prawie ćwierć tysiąca biegaczy wystartowało w jubileuszowej X edycji Półmaratonu Wodzisławskiego o Puchar Prezydenta Wodzisławia pamięci Zbigniewa Marszałkowskiego.

Trasa zmagań wiodła tradycyjnie już uliczkami miasta, a tradycyjnie już w zmaganiach wzięła udział spora grupa biegaczy z Ukrainy. I to właśnie Ukraińcy zdominowali bieg. Wygrał Volodymir Timashov, meldując się na mecie z czasem 1:11:16. Drugie miejsce zajął Dmitro Pozewilow, który do zwycięzcy stracił tylko 9 sekund. Z trzecim wynikiem linię mety minął Aleksander Łabziuk. On do zwycięzcy miał już 22 sekundy straty. Na czwartym miejscu uplasował się rybniczanin Marcin Ciepłak (jego czas 1:11:56). Najlepszym zawodnikiem z powiatu wodzisławskiego był dobrze znany z różnych tras marklowiczanin Tomasz Winkler, któremu czas biegu 1:18:00 dał 8. miejsce. Tuż za nim, na 9. miejscu uplasował się najlepszy wodzisławianin Damian Dróżdż, którego czas to 1:19:28.

• Numer: 45 (834)
  • Data wydania: 08.11.16