imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Pierwsze zwycięstwo młodych koszykarzy z Wodzisławia Śl.

04.10.2016 00:00 red.

Kadeci MKS Wodzisław Śląski zainaugurowali sezon.

27 września w hali Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego swoje rozgrywki zainaugurowali kadeci MKS Wodzisław. Walczący w Mistrzostwach Śląska Kadetów MU–16 wodzisławianie w pierwszym meczu podejmowali ekipę GTK Gliwice i nie okazali się zbyt gościnni. Praktycznie już w pierwszej kwarcie rozstrzygnęli losy tej rywalizacji, wygrywając ją 42:15. Jeszcze efektowniej było w kwarcie nr 3, którą MKS wygrał 45:15. W pozostałych dwóch walka była bardziej wyrównana, ale nie miało to już znaczenia jeżeli chodzi o końcowy wynik. MKS Wodzisław Śląski I pokonał swojego rywala 131:77 i udanie zainaugurował rozgrywki w nowym sezonie.

Kolejny mecz podopieczni Marka Malika rozegrają 6 października, również na własnym parkiecie. Ich rywalem będzie UKS MOSM Bytom II.