Unie podzieliły się punktami

07.06.2016 00:00 red.

PIŁKA NOŻNA W miniony weekend mistrz II grupy IV ligi zremisował 1:1 z Unią Racibórz. Kilka dni wcześniej bezbramkowo zremisował z Gwarkiem Ornontowic. W obu meczach turzanie wystąpili w dość rezerwowym ustawieniu.

W 37. minucie spotkania w Raciborzu na prowadzenie wyszli goście sprawą Pawła Kulczyka, który popisał się celnym strzałem głową. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i drużyny schodziły do szatni przy stanie 0:1. Początkowe minuty drugiej połowy niewiele różniły się od pierwszej odsłony spotkania. Niespełna po 15 minutach od wznowienia gry główny arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny dla swojej drużyny wywalczył Mateusz Grzesik. Szansę wykorzystał Sebastian Kapinos pokonując bramkarza gości mocnym strzałem. Od 74. minuty gospodarze grali w przewadze, ponieważ zawodnik gości Sebastian Markiewicz został ukarany po raz drugi żółtą kartką, w wyniku czego otrzymał także czerwoną kartkę. Do końca meczu obie drużyny miały swoje okazje, aby objąć prowadzenie i zapisać trzy punkty na swoje konto. Kolejne bramki już jednak nie padły.