imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

Wodzisławianin dobiegł w Wiśle na podium

26.01.2016 00:00 red

BIEGI NARCIARSKIE

13 stycznia w Wiśle rozegrane zostały pierwsze zawody Śląsko-Beskidzkiej Ligi w biegach narciarskich. W zawodach wystartowali uczniowie Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego oraz zawodnicy MKS Wodzisław i UKS Strzał Wodzisław.

Nasi biegacze jak na nasze możliwości spisali się całkiem przyzwoicie. Najlepszy wynik osiągnął Robert Paszkiewicz, który w kategorii junior C na dystansie 4 km techniką dowolną zajął 3. miejsce. Za nim uplasowali się kolejno Szymon Konieczny, Paweł Kowol, Adam Zając i Szymon Strzelczyk.

Z kolei w kategorii juniorek C na tym samym dystansie dobrze spisała się Katarzyna Niemirska, która zajęła 4. miejsce. Na 6. pozycji sklasyfikowana została Natalia Załęska, na 7. Emilia Klimek, na 8. Natalia Olczyk, a na 9. Julia Kałuża.

Z kolei juniorzy D rywalizowali na dystansie 3km i w tym biegu 7. miejsce zajął Rafał Zając. Z kolei juniorki D również miały do pokonania dystans 3 km. Miejsce. 7 zajęła Sylwia Bażan, a 8. Paulina Nowak. Rywalizujący na dystansie 2 km w juniorach E Kacper Brzózka zajął 9. miejsce. Następna edycja zaplanowana jest na 20 stycznia stylem klasycznym na Kubalonce.

Śląsko-Beskidzka Liga składa się z pięciu edycji z której zostanie wyłonionych po 12 najlepszych zawodników i zawodniczek, którzy pojadą na finałowe zawody do Jakuszyc, gdzie zmierzą się z rówieśnikami z innych lig, które są organizowane w pozostałych województwach na terenie całego kraju.

• Numer: 4 (793)
  • Data wydania: 26.01.16