imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

Pierwsza wygrana Zorzy

10.11.2015 00:00 red

SIATKÓWKA – II liga kobiet

Przed tygodniem siatkarki Zorzy Wodzisław sprawiły sporą niespodziankę, pokonując na wyjeździe wyżej notowanego Sokoła 43 AZS AWF Katowice 1:3. Niestety w miniony weekend w takim samym stosunku uległy u siebie ekipie Olimpii Jawor.

Do Katowic Zorza jechała jako ostatnia drużyna ligowej tabeli. Sokół zaś zajmował miejsce w środku. Wodzisławianki na pewno więc do faworytek nie należały, tym bardziej że nie posmakowały jeszcze w tym sezonie smaku zwycięstwa. Mecz miał wyjątkowo zacięty przebieg. Wodzisławianki uległy tylko w drugiej partii na przewagi. Z pozostałych wyszło zwycięsko – pierwszego seta wygrały 2 punkami, pozostałe 3 oczkami i zwycięstwo za pełną pulę stało się faktem.

Tydzień później Zorza podejmowała Olimpię Jawor, również ligowego średniaka, więc była nadzieja że może i tym razem uda się zapunktować. Nic z tego. Rywalki oddały Zorzy tylko pierwszego seta, w pozostałych były dość wyraźnie lepsze i zasłużenie sięgnęły po ligowe punkty. Obecnie z dorobkiem 4 punktów Zorza zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli. A już 11 listopada na wyjeździe zmierzy się z MKS Świdnica, który w tabeli plasuje się oczko niżej od Zorzy.

Sokół 43 AZS AWF Katowic - Zorza Wodzisław 1:3
(23:25, 27:25, 22:25, 22:25)

Zorza Wodzisław - Olimpia Jawor 1:3
(25:22, 13:25, 21:25, 16:25)

• Numer: 45 (782)
  • Data wydania: 10.11.15