imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Wodzisławianin znokautował rywali w ogólnopolskiej olimpiadzie technicznej

05.05.2015 00:00 red

WODZISŁAW ŚLĄSKI

Daniel Mazurek, uczeń Zespołu Szkół Technicznych stanął na najwyższym stopniu podium Olimpiady Wiedzy Technicznej. Zdobył komplet punktów tym samym deklasując rywali. Sukces osiągnął podczas 41. edycji ogólnopolskiej olimpiady, która tym razem odbyła się w Chełmie.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że Daniel jako pierwszy uczestnik w historii OWT zdobył 100 proc. punktów w klasyfikacji końcowej.  Tuż za podium, bo na 5. miejscu, uplasował się drugi z reprezentantów wodzisławskiej Budowlanki – Adrian Katryniok. Uczniów przygotował do olimpiady Tomasz Wardenga.

W tegorocznym ogólnopolskim finale grupy mechaniczno – budowlanej swoje umiejętności miało okazję sprawdzić 40 zawodników z całego kraju. Każdy musiał poradzić sobie z dwoma zadaniami z trzech zaproponowanych z fizyki, budownictwa i mechaniki oraz rozwiązać problem związany z przesunięciem zabytkowego budynku murowanego w inne miejsce.