imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Silesia Lubomia z Pucharem Polski

28.04.2015 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – Puchar Polski podokręgu Racibórz

W minioną środę w finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Racibórz Silesia, występująca  w klasie okręgowej Silesia Lubomia pokonała na własnym boisku 4:2 najsłabszą ekipę 2 grupy IV ligi Górnika Pszów.

W 16. minucie po ładnym uderzeniu z dystansu Zbigniewa Grasmana prowadzenie objęli piłkarze Górnika. Wyrównał w 23. minucie po błędzie gości Grzegorz Brózda. Ten sam zawodnik w 27. minucie popisał się ładną indywidualną akcją. Z dużą swobodą ograł dwóch zawodników, minął  bramkarza gości po czym z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. Kolejne minuty upływały pod znakiem dużej przewagi gospodarzy, którzy potwierdzili ją jednak dopiero w 48. minucie trafieniem Bartłomieja Sochy. W 59. minucie bramkę kontaktową precyzyjnym uderzeniem z dystansu zdobył Sebastian Mańka. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych. W 78. minucie kropkę nad i postawił bowiem Patryk Dżedżora, który ze stoickim spokojem przelobował bramkarza gości.

Silesia Lubomia – Górnik Pszów 4:2

Bramki: Brózda (23.), (27.), Socha (48.), Dżedżora (78.) - Grasman (16.), S. Mańka (59.)

• Numer: 17/(755)
  • Data wydania: 28.04.15