imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Liga padła łupem Karlika, puchar łupem Be Safe

21.04.2015 00:00 red

SIATKÓWKA

Turniejem czterech najlepszych drużyn Wodzisławskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki o Puchar Starosty Wodzisławskiego zakończyły się w miniony weekend rozgrywki XI tych zmagań.

Bezapelacyjnie najlepszą drużyną ligi okazała się ekipa Karlika, która w 12 meczach zdobyła 34 punkty i aż o 7 oczek wyprzedziła drugą na finiszu ekipę OKIS Gaszowice. Na najniższym stopniu podium z dorobkiem 21 punktów uplasowali się Czarni, a miejsce 4. zajęła ekipa Be Safe-Straż Pożarna, która wywalczyła 20 punktów.

Ta czwórka drużyn zmierzyła się następnie w jednodniowym turnieju o puchar starosty. Dość niespodziewanie po trofeum sięgnęli ci, którym dawano najmniej szans – siatkarze Be Safe. O ich tryumfie przesądził ostatni mecz, w którym zmierzyli się z tryumfatorem ligi, czyli Karlikiem. Długo wydawało się, że mecz zakończy się po myśli siatkarzy Karlika. W ostatniej jednak chwili w drużynie Be Safe nastąpiła wielka metamorfoza. Najpierw siatkarze tej drużyny doprowadzili do wyrównania by w tie-breaku nie dać żadnych szans zwycięzcom ligi. Miejsce 3. zajęła drużyna Czarnych, a 4. OKIS Gaszowice.

• Numer: 16 (754)
  • Data wydania: 21.04.15