imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Unia gromi na wyjeździe

21.04.2015 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – IV liga

Unia Turza wciąż niepokonana wiosną. W sobotę odniosła cenne wyjazdowe zwycięstwo nad wyżej notowaną Jednością Przyszowice, po raz drugi wygrywając w tej rundzie 4:1.

Już od początku zarysowała się przewaga Unitów. W 1. minucie meczu przed szansą na zdobycie gola stanął Krzysztof Krzyżok, ale jego uderzenie z pustej bramki zawodnik gospodarzy. Dobrą okazję miał później Gabriel Szkatuła, a Dawid Hanzel z dystansu trafił w spojenie słupka z poprzeczką. W dobrej sytuacji znalazł się również Paweł Kulczyk, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Te okazje mogły się zemścić kwadrans przed końcem pierwszej połowy, ale doskonale w bramce Unii spisał się Marcin Musioł, dwukrotnie ratując swój zespół przed utratą gola. Wreszcie w 41. minucie Unia skutecznie zaatakowała. Bartłomiej Sikorski szybko rozegrał rzut wolny, Szkatuła zacentrował w pole karne, a zbyt krótką wybitą piłkę przejął Łukasz Sell, który celnym uderzeniem dał Unii prowadzenie. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy na indywidualną akcję zdecydował się Hanzel, którego faulował bramkarz Jedności i za to zagranie wyleciał z boiska. Do bramki gospodarzy wszedł rezerwowy golkiper. I od razu musiał wyciągać piłkę z siatki po pewnie wykorzystanym przez Sikorskiego rzucie karnym. W 57. minucie daleki wykop Musioła zaskoczył stoperów Jedności, z czego skorzystał Sikorski, który technicznym uderzeniem przelobował wysuniętego na 10 metr bramkarza gospodarzy. Miejscowi nie zamierzali rezygnować ze zmniejszenia strat. Tym bardziej, że w swoich szeregach mieli Rafała Hajoka, jednego z najskuteczniejszych snajperów ligi. Ale mimo wielu prób to nie on pokonał bardzo dobrze spisującego się Musioła. W 81. minucie Unici nie upilnowali Jarosława Piewkę, który ładnym uderzeniem spoza pola karnego zmusił Musioła do kapitulacji. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Unia pozbawiła miejscowych jakichkolwiek nadziei. Kontra w wykonaniu Adama Uchera i Arkadija Herasymova zakończyła się strzałem tego ostatniego w długi róg i golem na 4:1. Był to dopiero piąty celny strzał Unii w tym meczu.

Jedność Przyszowice – Unia Turza 1:4

Bramki: Piewko (81.) - Sell (41.), Sikorski (45. k.), Sikorski (57.), Herasymov (86.)

Skład Unii: Musioł, Szkatuła (87. Gojny ), Krupiński, Jakosz, Krzyżok, Sell (72. Pawlusiński ), Markiewicz, Herasymov, Sikorski, Kulczyk (61. Ucher ), Hanzel (81. Miroshnychenko). Trener: Jan Adamczyk.

• Numer: 16 (754)
  • Data wydania: 21.04.15