Dwa dni – dwa wygrane turnieje

26.11.2013 00:00 red

Drużyna młodziczek w ciągu dwóch dni rozegrała aż dwa turnieje eliminacyjne Mistrzostw Śląska.

W sobotę 23 listopada siatkarki rozegrały turniej w Żywcu z drużynami TS Stal Śrubarnia Żywiec i MKS Bielsko-Biała. W obu tryumfowały podopieczne trenerów Andrzeja Brzezinki i Andrzeja Szruby. W pierwszym spotkaniu siatkarki ZORZY pokonały gospodynie z Żywca 2:0. Większe problemy sprawiła wodzisławiankom ekipa z Bielska-Białej, która w drugim secie prowadziła nawet 24:21. Ostatecznie wodzisławianki zakończyły seta wynikiem 27:25 i cały mecz 2:0. Dzień później Zorza była gospodarzem kolejnego turnieju eliminacyjnego. Tym razem udział wzięły ekipy MKS Bielsko-Biała i MKS Czechowice-Dziedzice. Wodzisławianki okazały się mało gościnne i wysoko wygrały wszystkie sety (drugi set z zespołem z Bielska-Białej nawet do 5!) i po dwóch zwycięstwach po 2:0 powiększyły swoją przewagę w tabeli. Przed drużyną z Wodzisławia jeszcze jeden turniej. W czwartek 28 listopada  Zorza zmierzy się Czechowicach-Dziedzicach z MKS w Czechowice-Dziedzice i TS Stal Śrubarnia Żywiec. Obecnie wodzisławianki pewnie lideruje w swojej grupie, mając 3 punkty przewagi nad Bielskiem-Białą.