imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Pudło z karnego się zemściło

05.11.2013 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – III liga.

Przyszłość Rogów rozpoczęła spotkanie w Pawłowicach od kilku groźnych ataków i bramki Kamila Benauera. Ostatecznie jednak przegrała 3:1. Rozstrzygnięcie mogło być inne gdyby w drugiej połowie goście wykorzystali rzut karny.

Kiedy w 14. minucie Kamil Benauer wykorzystał dogranie Kamila Kucharskiego i z bliska wpakował piłkę do siatki w Pawłowicach „zapachniało” niespodzianką. Wszak to Pniówek, który co prawda początek sezonu miał nieudany, ale już wpadła na właściwe tory był faworytem tego spotkania. Niestety w 29. minucie błąd bramkarza Przyszłości wykorzystał Michał Szczyrba, a 10 minut po zmianie stron Tomasz Zyzak zakręcił obroną gości i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W 67. minucie powinien być jednak remis. Zawodnik Pniówka zagrała ręką w polu karnym i sędzia wskazał na „wapno”. Do rzutu karnego podszedł kapitan Przyszłości Robert Żbikowski i... trafił w słupek. Gdyby trafił do siatki być może Przyszłość tego meczu by nie przegrała.

Do końca meczu w grze Przyszłości nie wydarzyło się już nic pozytywnego. W dodatku w 83. minucie gospodarze wykorzystali nieporozumienie w szeregach gości, zaś do bramki trafił Kamil Bezak.

• Numer: 45 (678)
  • Data wydania: 05.11.13