imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Cztery gole, dwa karne. Turza lepsza od Lubomi

05.11.2013 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – Klasa okręgowa

W meczu 14. kolejki trzeciej grupy katowickiej „okręgówki” Unia Turza Śląska pokonała u siebie Silesię Lubomia 3:1. Wynik mógł być inny, ale w drugiej połowie rzutu karnego nie wykorzystał as przyjezdnych, Bartłomiej Socha.

W 15. minucie pozostawiony bez opieki Adam Ucher otrzymał doskonałe dośrodkowanie z prawej strony i bez problemu pokonał głową bramkarza Silesii. Już jednak w 17. minucie Silesia wyrównała – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do bramki głową skierował Mariusz Makosz. Do przerwy więcej goli nie padło, mimo że Unia stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji do ich zdobycia. Za to już 5 minut po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Sikorski i Unia prowadziła 2:1. W 55. minucie Ucher pewnie wykorzystał rzut karny, który sędzia podyktował za faul bramkarza na zawodniku Unii. Kilka chwil później Silesia miała podobną okazję do zmniejszenia strat, ale rzutu karnego nie wykorzystał Bartłomiej Socha, który trafił w słupek. Do końca meczu wynik spotkania nie uległ już zmianie i Unia zasłużenie pokonała Silesię.

• Numer: 45 (678)
  • Data wydania: 05.11.13