Sobota, 1 czerwca 2024

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

RSS

Zakochani pobiegli w Rydułtowach

03.07.2012 00:00 red

RYDUŁTOWY – W niedzielę 1 lipca wystartował  II Rodzinny Bieg Zakochanych

Na ponadkilometrową trasę ruszyły zakochane pary, rodzeństwa i małżeństwa ze swymi pociechami. Start zlokalizowano na Fikołkowni Rafa.

– Bieg jest częścią kampanii ogólnopolskiej „Postaw na Rodzinę”. Nie chodzi oto, aby wygrywać, ale żeby spędzić aktywnie czas z rodziną i przyjaciółmi – mówi Michał Janusz z Urzędu Miasta w Rydułtowach.

W tegorocznym biegu wzięło udział 28 par, więcej niż rok temu. – Jest to ważna impreza, ponieważ propaguje miłość i aktywny tryb życia. Byłam rok temu i za rok też będę – mówi Joanna Szura z Rydułtów. Biegła także Kornelia Newy, burmistrz Rydułtów. W parze towarzyszył jej Janusz Szwan, przewodniczący rady miejskiej. – Nie zawiodłam się na Biegu Zakochanych. Chociaż bałam się, że bieg może się nie udać. Pomimo upału udało się zebrać 28 par. To dużo – powiedziała zmęczona po biegu pani burmistrz.

Na mecie pierwsi byli: Natalia Górecka i Grzegorz Górecki. W tym biegu wynik jednak nie jest najważniejszy. Liczy się sam udział. Każdy z uczestników otrzymał nagrody oraz pamiątkowe statuetki w kształcie serca. Dodatkowo zostały przyznane 3 nagrody specjalne – dla najstarszej pary biegu (Jolanta i Janusz Depta), najmłodszej pary (Zofia i Stanisław Usarek) i najładniej ubranej pary (Alicja Bezuch i Krzysztof Kaczorowski).

(aro)

  • Numer: 27 (608)
  • Data wydania: 03.07.12