Zakopane szczęśliwe dla narciarzy

08.02.2011 00:00 mag
NARCIARSTWO W miniony weekend, 4 i 5 lutego zawodnicy MKS Wodzisław oraz UMKS Marklowice stanęli na starcie w Zakopanem.

Zawody w biegach narciarskich rozegrano w ramach kolejnej edycji Biegu na Igrzyska, zaliczanego do Pucharu Polski. Zawodnicy rywalizowali w stylu klasycznym na dystansie 5 km oraz techniką dowolną na dystansie 10 km. Znakomicie spisały się reprezentantki MKS Wodzisław. Sabina Śpiewak w biegu techniką klasyczną zajęła drugie miejsce, Dominika Bielecka była ósma. W stylu dowolnym zawodniczki zajęły odpowiednio 5 i 7 miejsce. Dla UMKS Marklowice start w Zakopanem też był udany. Najlepiej w stylu klasycznym spisali się: w kategorii juniorka C Sylwia Monitor, zajmując drugie miejsce, w kategorii juniora D Filip Kroemer, który był trzeci oraz Agata Warło, juniorka D, która przegrała pierwsze miejsce na 2 km tylko o osiem dziesiątych sekundy. W biegach techniką dowolną znakomity start zaliczył junior C Kamil Bugiel, który na mecie był pierwszy oraz trzeci Mateusz Mitko. Sylwia Monitor i Agata Warło były ponownie drugie. Sukcesem zakończył zawody Wojtek Fojcik, który wygrał swój bieg.