Agata Warło wygrała pierwszą edycję „Biegu na Igrzyska”

18.01.2011 00:00 art
BIEGI NARCIARSKIE 6 medali zawodników UMKS Marklowice.

W sobotę i niedzielę 15 i 16 stycznia na trasach biegowych Polany Jakuszyckiej rozegrano pierwsze w tym roku zawody w biegach narciarskich z cyklu „Bieg na Igrzyska”. Pierwotnie pierwsze zawody tego cyklu miały odbyć się w Ustrzykach, ale ze względu na brak śniegu na trasach w Ustianowej zostały przeniesione do Jakuszyc.

W czołówce

W zawodach tych startowali narciarze UMKS-u Marklowice.  W pierwszym dniu zawodów biegi odbywały się techniką klasyczną. Trzecie miejsce wśród juniorek rocznika 1995-96 wywalczyła Sylwia Molitor. W tej samej kategorii, tyle że wśród chłopców 6 był Kamil Bugiel. Jeszcze lepiej spisali się marklowiczanie w młodszej kategorii wiekowej tj. wśród juniorek i juniorów rocznika 1997-98. Wśród dziewcząt zwyciężyła Agata Warło, zaś wśród chłopców z dobrej strony pokazali się Filip Kroemer i Wojciech Fojcik, którzy zajęli odpowiednio miejsca 3 i 4.

W drugim dniu zmagania odbywały się techniką dowolną. Sylwia Molitor poprawiła wynik z pierwszego dnia zawodów i zajęła tym razem 2 miejsce. Lepiej pobiegł również Kamil Bugiel, który jednak znalazł się tuż za podium, na 4 miejscu. Nieco tylko gorzej pobiegła Agata Warło, która tym razem zajęła 2 miejsce. Poprawił się natomiast Filip Kroemer, który zwyciężył swój bieg. Kilka chwil za nim na 4 miejscu zawody ukończył Wojciech Fojcik.

Stypendia dla najlepszych

Pozostałe zawody w ramach cyklu „Bieg na Igrzyska” odbędą się w Tomaszowie Lubelskim, Zakopanem, Dusznikach, Wiśle i Ustrzykach. Po zakończeniu cyklu 12 biegów zorganizowana zostanie konferencja prasowa, podczas której  najlepsza trójka juniorów i juniorek z kategorii 93–94 i 95–96 otrzyma roczne stypendia sportowe. Organizatorzy przewidzieli także atrakcyjne nagrody rzeczowe w pozostałych kategoriach. Do 10 najlepszych klubów w klasyfikacji generalnej trafi 100 kompletów profesjonalnego sprzętu biegowego. Uroczystość uświetni swoją obecnością Justyna Kowalczyk.

• Numer: 3 (532)
  • Data wydania: 18.01.11