Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Wodzisławianin najlepszy w Krakowie

11.01.2011 00:00 art
BOKS Adama Pawłowskiego oklaskiwały gwiazdy polskiego pięściarstwa.

W dniach 10-12 grudnia w Krakowie odbył się XXX Międzynarodowy Turniej Bokserski o Złotą Rękawicę Wisły. W zawodach wzięło udział 106 bokserów w kategoriach juniorskich i seniorskich. Wśród nich 17-letni Adam Pawłowski z Wodzisławia, reprezentujący barwy Jastrzębskiego Klubu Bokserskiego.

Łatwa droga do finału

Pawłowski startował w kategorii juniorów do 69 kg. Stoczył 3 walki, wszystkie wygrywając. Pierwszą wygrał na punkty, drugą przed czasem. Trzecia potyczka to walka finałowa kategorii do 69 kg juniorów. Pawłowski zmierzył się z Sewerynem Guziarem, reprezentantem Wisłoki Rzeszów. Dla 17-latka była to niezwykle ważna walka. – W marcu tego roku Guziar mocno pobił mnie w Mistrzostwach Polski, pozbawiając mnie brązowego medalu. Dlatego walkę tę traktowałem jako okazję do rewanżu za tamto niepowodzenie – wspomina Adam Pawłowski.

Udany rewanż

Rewanż w pełni się udał bo po 3 regulaminowych rundach to wodzisławianin mógł cieszyć się ze zwycięstwa na punkty. – Scenariusz walki był dla mnie prosty, czekałem na możliwość kontry i tymi kontrami rywala wypunktowałem – podkreśla Pawłowski, który jest młodzieżowym członkiem Kadry Śląska. Jego występ w Krakowie oglądały takie legendy i sławy polskiego pięściarstwa jak były mistrz Jerzy Kulej, obecny mistrz świata kategorii WBC  junior ciężkiej Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, czy Andrzej Wawrzyk.

Po prostu najlepszy

Nie był to jedyny sukces zawodnika w Krakowie. Jury turnieju spośród jego wszystkich uczestników wybrało Adama najlepszym bokserem turnieju. W nagrodę otrzymał okazały Puchar Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

(art)

  • Numer: 2 (531)
  • Data wydania: 11.01.11