Zagrali w piłkę dla WOŚP

11.01.2011 00:00 art
PIŁKA HALOWA III Halowy Turniej Piłki Nożnej w Pszowie

Turniej został rozegrany w niedzielę 9 stycznia i był częścią programu imprez XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pszowie. Do turnieju przystąpiło 9 drużyn, występujących w 4-osobowych składach. Zostały one podzielone na 3 grupy, w których każdy grał z każdym. Następnie po 2 najlepsze ekipy z grupy awansowały do półfinałów. Ekipa Niejedno Razem pokonała w nich Pięciopak aż 13:0. W drugim półfinale Na Szlaku pokonało 5:4 Krzyżkowice. W ostatnim półfinale Górnik nie zostawił złudzeń FC Betlejem, pokonując je 5:1. Zwycięzcy zagrali w grupie finałowej, gdzie ponownie drużyny zagrały każdy z każdym.

Niejedno Razem górą

W tych zmaganiach klasę potwierdziła Ekipa Niejedno Razem, która najpierw rozbiła 7:1 Na Szlaku, a następnie w takim samym stosunku bramek pokonała Górnika. Drugie miejsce w turnieju zajęła drużyna Górnika, która w finałowej turze oprócz wspomnianej porażki z ENR wygrała też 4:1 z ekipą Na Szlaku, która tym samym zajęła 3 miejsce w turnieju. Organizatorzy przyznali również indywidualne wyróżnienia. Najlepszym strzelcem turnieju został Tomasz Lemiesz z ENR, który zdobył aż 23 gole. Z kolei najlepszym bramkarzem wybrano Jerzego Dyczkę, również zawodnika ENR.

Wykorzystać doświadczenie

Dość szybko z rozgrywek odpadła drużyna Sztabu WOŚP Pszów, który skupił się na organizacyjnej stronie turnieju. – Cieszymy się z zainteresowania turniejem. Jak było widać, mimo że grają tu amatorzy to nie zabrakło ogromnego zaangażowania. Sam turniej na stałe wpisał się do naszego programu działań w ramach WOŚP. Mamy już w tej materii jakieś tam doświadczenie organizacyjne, które staramy się wykorzystywać – podkreśla Marcin Grzenia, szef sztabu pszowskiej WOŚP.

• Numer: 2 (531)
  • Data wydania: 11.01.11