Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Na dobry początek…

04.01.2011 00:00 mag
Niektórzy z uczestników projektu już otrzymali propozycję pracy.

Zakończyła się realizacja projektu zmierzającego do zaktywizowania bezrobotnych. Do trwającego od marca przedsięwzięcia ośrodek pomocy społecznej zaprosił 11 osób. Pieniądze na jego realizację w kwocie 130 tys. zł. pochodziły z Unii Europejskiej. Dotację przeznaczono na aktywizację zawodową oraz doposażenie nowego stanowiska pracy w OPS na czas realizacji projektu – wyjaśnia Krystyna Malina, kierownik ośrodka. - Środki z Europejskiego Funduszu Społecznego stanowią szansę na zmianę wizerunku naszej jednostki, postrzeganej do tej pory jako mało efektywna – dodaje z przekonaniem.

W ramach projektu były zajęcia teoretyczne i praktyczne. Beneficjenci mogli, m.in. uczestniczyć w kursach prawa jazdy – w kategorii B i C, zajęciach ze stylizacji paznokci, warsztatach bukieciarstwa, kursach księgowości i spawania. – Szczególnie ucieszyły mnie zajęcia ze stylizacji paznokci. Miałam już wiedzę na ten temat, ale uzupełniłam ją o dodatkowe doświadczenie – mówi Dominika, 24 lata. - Otrzymałam już propozycję pracy w tej dziedzinie, czekam na konkrety i jak wszystko pójdzie po mojej myśli będę mogła połączyć pasję z pracą – uzupełnia z satysfakcją.

(mag)

  • Numer: 1 (530)
  • Data wydania: 04.01.11