Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Nie dały szans na rewanż

30.11.2010 00:00 art
W drugim w tym sezonie meczu przeciwko MKS-owi Czechowice kadetki Olimpii Wodzisław udowodniły swoją wyższość nad rywalkami.

Przypomnijmy, że w meczu pierwszej rundy wodzisławianki również były górą, pokonując MKS na jego parkiecie. Tym razem spotkanie odbyło się w Wodzisławiu. Początek meczu miał wyrównany przebieg, ale z biegiem czasu uwidaczniała się przewaga miejscowych. Szczególnie w drugiej kwarcie nie dały one szans przyjezdnym i na przerwie Olimpia prowadziła 35:18. Swoją dominację wodzisławianki potwierdziły również w III kwarcie, dorzucając kolejnych 21 oczek. Zawodniczki MKS-u miały spore problemy ze sforsowaniem defensywy gospodyń i zdobyły raptem 5 punktów. Rozluźnione wysokim prowadzeniem wodzisławianki w ostatniej kwarcie dały trochę pograć rywalkom, ale i tak mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 71:38.

Punkty dla Olimpii zdobywały: Julia Karwot 10, Żaneta Wiertelak 9, Karolina Mikołajewska 26, Agnieszka Wiertelak 4, Martyna Falenta 3, Anna Ptok 5, Marta Cywka 2, Zuzanna Kuhn 0, Marta Kolorz 0, Aleksandra Grabowska 10, Angelika Drózd 2, Wiktoria Tarutin 0.

Kolejny mecz na własnym parkiecie Olimpia rozegra 7 grudnia. Rywalem będzie Chrobry Głuchołazy. Początek spotkania w hali przy SP nr 8 w Wodzisławiu o godz. 16.30.

• Numer: 48 (525)
  • Data wydania: 30.11.10