imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Nasi szermierze wysoko na listach rankingowych

16.11.2010 00:00 art
Mateusz Rok i Marek Zabawa coraz bliżej Mistrzostw Świata.

W ostatni weekend października  209 zawodników z 26 państw rywalizowało w Moedling pod Wiedniem w Pucharze Europy Kadetów w szpadzie mężczyzn. Wśród nich nie zabrakło reprezentanta klubu TS Górnik Radlin. Marek Zabawa osiągnął bardzo dobry wynik, zajmując 6 pozycję. – Tym samym został najwyżej sklasyfikowanym w tych zawodach polskim szpadzistą – podkreśla Krzysztof Urbański, prezes TS Górnik Radlin.

W eliminacjach grupowych Zabawa na 11 stoczonych pojedynków wygrał 9. Dało mu  to rozstawienie  z numerem 15 w eliminacji bezpośredniej. W pierwszym pojedynku pucharowym zwyciężył Andre Agostiniego z Włoch 15:13, w następnych pojedynkach pokonał Sebastiana Magierę z Piasta Gliwice 15:14, Gary Northa z USA 15:12, Lukasa Egertz–Skaanesa ze Szwecji 15:12. W pojedynku o wejście do pierwszej czwórki zawodów uległ późniejszemu zwycięzcy zawodów Balazsowi Hamaraowi z Węgier 15:9.

O puchar w Gliwicach

Z kolei w  pierwszy weekend listopada w Gliwicach  rozegrany został  kolejny turniej Pucharu Polski Juniorów Młodszych w szermierce. Wśród szpadzistów zwyciężył Krystian Fajkis z RMKS–u Rybnik, który w finałowej walce pokonał 15:14 Mateusza Roka z TS–u Górnik Radlin. 3 miejsce w  tym turnieju zajął Kamil Naszkowski także z RMKS–u Rybnik, natomiast na 6 pozycji sklasyfikowany został kolejny szpadzista Górnika Marek Zabawa.

Spore szanse na wyjazd do Jordanii

Po tych zawodach  Polski Związek Szermierczy opublikował listy klasyfikacyjne Juniorów Młodszych. Wśród szpadzistów drugi jest Mateusz Rok z TS–u Górnik Radlin, a 3 Kamil Naszkowski z RMKS–u Rybnik. Po udanych występach w Moedling i Gliwicach Marek Zabawa awansował na 5 miejsce tej listy. Trójka pierwszych zawodników z listy rankingowej  oraz jeden na wniosek Dyrektora Sportowego Polskiego Związku Szermierczego kwalifikuje się do Mistrzostw Świata, które odbędą się na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku w Jordanii.

• Numer: 46 (523)
  • Data wydania: 16.11.10