imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Koszykarze MKS pobili rywali z Cieszyna

09.11.2010 00:00 art
Pewny awans kadetów MKS-u do dalszej rundy rozgrywek.

W czwartek 4 listopada kadeci MKS-u Wodzisław w wyjazdowym spotkaniu pokonali MOSiR Cieszyn 82:71. O zwycięstwie zadecydowała piorunująca pierwsza kwarta w wykonaniu podopiecznych trenera Marka Malika. Wodzisławianie rozbili w niej rywali aż 29:9. Kolejne dwa starcia zakończyły się również zwycięstwami wodzisławian, ale już minimalnymi. Dopiero w ostatniej kwarcie gospodarze zdołali przełamać przewagę przyjezdnych, ale straty z pierwszej kwarty okazały się zbyt duże i to wodzisławianie mogli cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa. – O naszym zwycięstwie zadecydowała dobra gra w obronie. Na pochwałę zasługuje gra Mateusza Wojtczyka, który świetnie wywiązał się z zadań w obronie – podkreśla Marek Malik, trener koszykarzy MKS-u.

Po tym zwycięstwie wodzisławski zespół bez porażki przewodzi w stawce i ma już zagwarantowany awans do finału A rozgrywek na szczeblu makroregionu śląsko-opolskiego kadetów. Ostatni mecz na obecnym poziomie rozgrywek rozegrają 18 listopada o godz. 17.30 w hali Zespołu Szkół nr 3 w Wodzisławiu. Rywalem będzie Gwarek Pawłowice.

Punkty dla MKS-u: Beniamin Jurgaś 31,  Stanisław Pietraszkiewicz 17, Tomasz Radomski 14, Maksymilian Mętel 12, Mateusz Wojtczyk 2, Karol Budziński 2, Kamil Zysiek 2, Bartosz Flis 0, Kamil Zawistowski 0.

• Numer: 45 (522)
  • Data wydania: 09.11.10