Czwartek, 16 maja 2024

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Trenerzy z Radlina nie mieli sobie równych

02.11.2010 00:00 art
PŁYWANIE Wojciech Szulc i Danuta Gerlich wśród najlepszych zawodników Mityngu Pływackiego.

22 i 23 października na pływalni MOSIR w Radlinie odbył się Ogólnopolski Mityng Pływacki Nauczycieli i Pracowników Oświaty. W czterech kategoriach wiekowych rywalizowało ze sobą ponad 70 zawodników, reprezentujących Oddziały Związku Nauczycielstwa Polskiego i placówki oświatowe z kilku województw. – Po raz pierwszy gościmy w Radlinie, który ma doskonałą bazę do organizacji takiego mityngu – podkreśla Grażyna Gdańska, dyrektor organizacyjny zawodów.

W sumie zawodnicy rywalizowali w kilkudziesięciu konkurencjach. Wśród dwójki najlepszych zawodników znaleźli się Wojciech Szulc, reprezentujący wodzisławski oddział ZNP oraz jego oddziałowa koleżanka Danuta Gerlich. Wojciech Szulc czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, zwyciężając w wyścigach na 100 metrów stylem klasycznym i stylem dowolnym, oraz na 50 metrów stylem dowolnym i motylkowym. – No coś tam mi się rzeczywiście udało wygrać – mrugnął okiem pan Wojtek. Jako trener pływania nie miał innego wyjścia jak znaleźć się w czołówce zawodów. 4 medale zdobyła również Danuta Gerlich (także trenerka), która zwyciężyła na 100 metrów stylem klasycznym i zmiennym oraz 50 metrów stylem dowolnym i klasycznym. Dobrze spisał się również Łukasz Mika, który wygrał na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. W tej samej konkurencji, ale w starszej kategorii wiekowej zwyciężył również Sławomir Szurek. Iwona Cymerman nie miała sobie równych na dystansie 100 metrów stylem klasycznym i stylem zmiennym w kategorii wiekowej do 29 lat.

Zawody zostały zorganizowane z inicjatywy nauczycieli Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie i Zarządu Oddziału Zawiązku Nauczycielstwa Polskiego w Wodzisławiu.

• Numer: 44 (521)
  • Data wydania: 02.11.10