imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Kędzierzyn – Koźle znokautowany

02.11.2010 00:00 art
Kolejne dwa cenne zwycięstwa odnieśli kadeci MKS Wodzisław.

Najpierw w wyjazdowym spotkaniu pokonali MKS Zabrze 85:72. Spotkanie to miało kilka zwrotów. Pierwszą kwartę wygrali gospodarze. Po dwóch kwartach to jednak wodzisławianie cieszyli się 10-punktową przewagą. W trzeciej kwarcie miejscowi zdołali zniwelować większość start, ale ostatnia partia to popis gry drużyny prowadzonej przez trenera Marka Malika. Bardzo dobrze zaprezentowali się Beniamin Jurgaś i Stanisław Pietraszkiewicz. Ten pierwszy zdobył 28 punktów, a drugi 26.

Prawdziwą demolkę w wykonaniu MKS  kibice tej drużyny oglądali w domowym meczu z MMKS-em Kędzierzyn Koźle. Przewaga miejscowych nie podlegała najmniejszej dyskusji. Za cały komentarz niech służy rezultat – wynik 132:27 dla MKS-u to prawdziwy nokaut. Najlepszym strzelcem w tym meczu był Pietraszkiewicz, który zdobył 26 punktów.

Kadeci MKS nie zaznali jeszcze w tym sezonie goryczy porażki i pewnym krokiem zmierzają do finału A rozgrywek makroregionu śląsko-opolskiego Mistrzostw Polski.

• Numer: 44 (521)
  • Data wydania: 02.11.10