Czwartek, 16 maja 2024

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Górnik nie sprostał liderowi

02.11.2010 00:00 art
W drugim meczu rudny rewanżowej drużyna Górnika Radlin nie sprostała we własnej hali liderowi MCKiS Jaworzono 2, przegrywając 1:3.

Miejscowi zmusili siatkarzy z Jaworzna do większego wysiłku w zasadzie tylko w 3 secie, wygranym przez górników 27:25. W dwóch pierwszych setach to jednak jaworznianie wygrywali pewnie do 19 i 22. Kibice Górnika mieli nadzieję, że trzecia wygrana przez ich drużynę partia będzie przełomowa i w kolejnym secie górnicy zdołają wyrównać stan meczu. Nic z tego. Przegrana partia podziałała na przyjezdnych jak czerwona płachta na byka. Toteż w czwartym i, jak się okazało, ostatnim secie pewnie pokonali gospodarzy do 19 i wygrali całe spotkanie 3:1.

Po tej porażce Górnik spadł z czwartego miejsca na piąte i w kolejnych meczach czeka go trudne zadanie walki o powrót do czołowej czwórki. Tylko drużyny z pierwszych czterech miejsc awansują do grupy, w której drużyny będą walczyły o prawo gry w II lidze.

• Numer: 44 (521)
  • Data wydania: 02.11.10