Czwartek, 16 maja 2024

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Ta odznaka ma łączyć

02.11.2010 00:00 tora
Szef Solidarności dziękuje także tym, którzy byli przeciw.

Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność KWK Anna odebrała odznakę „Zasłużony dla rozwoju miasta Pszów”. Dostąpiła zaszczytu 26 października podczas uroczystej części sesji rady miasta. Weronika Lach–Witych, przewodnicząca rady miasta i Marek Hawel, burmistrz miasta, przypięli odznakę do sztandaru.

Marek Ostrowski, przewodniczący komisji podkreślał, że odznaka honoruje całą Solidarność z okazji 30-lecia jej istnienia. W wystąpieniu wyraził nadzieję, że odznaka będzie łączyć mieszkańców Pszowa. Poniekąd odniósł się do lipcowej sesji rady miasta, podczas której radni głosowali za przyznaniem odznaki. Temat wzbudził wówczas emocje, bo pod wnioskiem o wyróżnienie podpisał się zarówno Marek Ostrowski, jak i mieszkańcy, w większości działacze Solidarności oraz członkowie ich rodzin. Radny Paweł Kołodziej mówił wówczas, że to dziwne i dwuznaczne moralnie, by organizacja występowała o odznaczenie dla siebie.

– Nie podpisałem się pod wnioskiem, aby mieć zaszczyty dla siebie i dla komisji. Podpisałem się jako ja, a także mieszkańcy, których to była inicjatywa, by uhonorować całą Solidarność z okazji 30. rocznicy powstania. Tamto głosowanie pokazało, że jest demokracja. Dziękuję tym, którzy byli „za”, a nawet dziękuję tym, którzy byli przeciwni. Taka jest demokracja, o którą walczyliśmy ponad 30 lat temu – mówił przewodniczący komisji.

(tora)

  • Numer: 44 (521)
  • Data wydania: 02.11.10