Niedziela, 26 maja 2024

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Kijkarze rywalizowali na Obszarach

26.10.2010 00:00 red
Mistrzostwa Śląska Amatorów w Radlinie.
W niedzielę 24 października w Radlinie odbyły się Mistrzostwa Śląska Amatorów w Nordic Walking. Prawie 60 zawodników rywalizowało na nowej ścieżce prowadzącej do Studzienki.
 
Kapitalna pogoda spowodowała, że uczestnicy zawodów nie żałowali włożonego wysiłku. Każdy niezależnie od osiągniętego wyniku kończył je ze sporym zadowoleniem. – Aura nam dopisała, do tego bardzo spokojna trasa, więc jestem bardzo zadowolony z tego, że skusiłem się na udział w tych zawodach – mówi Edward Żukiewicz, 74-letni uczestnik zawodów. Dla pana Edwarda był to pierwszy start w tej dyscyplinie. – Musiałem wypróbować kijki, które wygrałem na otwarciu tej trasy – dodaje.
 
Na krótszym dystansie 5,9 km wśród pań zwyciężyła Ewelina Roszkowska, przed Ewą Brzeziną i Hanną Skowrońską. Z kolei wśród panów wygrał Leszek Mielcarek, przed Mirosławem Kuczokiem i Dawidem Kuczokiem. Na dłuższym dystansie 10,5 km wśród pań wygrała Edyta Bańczyk, która wyprzedziła Grażynę Musiolik i Aleksandrę Marszałkowską. Wśród panów wyścig zdominowali zawodnicy wodzisławskiej „Formy” – na metę równocześnie przyszli Janusz Magiera i Adam Koloska. Trzecie miejsce zajął Henryk Szkatuła.  
 
(art)
  • Numer: 43 (520)
  • Data wydania: 26.10.10