Nie dopadł ich kryzys
Kolarze „Sokoła” Radlin podsumowali sezon turystyczny.
Już dziewiąty raz kolarze „Sokoła” okazali się najlepszym amatorskim klubem kolarskim w kraju. 14 listopada w kawiarni „Górnicza Strzecha” w Radlinie podsumowali sezon. Było co świętować. – Wczesną wiosną dotarły do nas wyniki konkursu na najlepiej pracujący klub, komisję w Polsce. Okazało się, że kolejny raz mamy pierwsze miejsce w Polsce. Kolarze „Sokoła” po raz dziewiąty byli najlepsi w Polsce, po raz czwarty z rzędu jako komisja. Za nami zostały kluby z o wiele większych miast niż Radlin ,jak Gliwice, Bytom, Szczecin, Toruń, Tychy, Katowice, Płock – podsumowywał Andrzej Likos, przewodniczący „Sokoła”.
Spory dorobek
2009 rok to 22. sezon w historii „Sokoła”. To zarazem piąty rok istnienia założonego przez kolarzy oddziału PTTK Radlin przy KWK „Marcel”. Dorobek, jak na najlepszy klub kolarski przystało, w upływającym sezonie był spory. Odbyły się 274 rajdy i wycieczki kolarskie, w których wzięło udział 2448 rowerzystów. Sokół zorganizował wiele imprez cyklicznych, w tym o charakterze regionalnym, jak Święto Roweru, Noc Świętojańska, Maraton Sokoła, Złota Jesień oraz Zakończenie sezonu Sokoła. – Odbyły się ciekawe wyprawy krajowe: Gorlice–Rzeszów–Sandomierz, Gdańsk, Wielkopolska i Kujawy oraz zagraniczna na Litwę. Trzech naszych kolegów wzięło udział w XI Rajdzie Raciborskich Środowisk Trzeźwościowych. Była to trasa dookoła Polski o długości około 3500 km. Na rajdach innych klubów zdobyliśmy sześć pucharów, jako dla najliczniejszej drużyny rajdowej – opowiada Andrzej Likos.
Folder i ławki
Kolarze wydali nowy folder „Radlińskie szlaki rowerowe” oraz proporczyk „Sokoła”. W ramach szkolenia kadry działaczy zorganizowali dwie wycieczki autokarowe: Henryków – Wojsławice oraz Bochnia – Nowy Wiśnicz. Dzięki radlińskiemu magistratowi i dyrekcji KWK „Marcel” członkowie klubu uzupełnili ławko–stoły i odnowili domek na „Emerzonie”. To miejsce odpoczynkowe na jednym z dwóch szlaków rowerowych stworzonych w Radlinie przez „Sokoła”. Klub prowadził też akcję „Sadzimy las”. Tak szeroka działalność nie byłaby możliwa bez wsparcia Urzędu Miasta Radlin, KWK „Marcel”, tamtejszych związków zawodowych i wielu firm. Kolarze podziękowali im.
Pół setki wyróżnień
Podczas zebrania w kawiarni nie mogło zabraknąć wyróżnień. Najaktywniejszym kolarzem i zdobywcą pucharu burmistrza Radlina został Andrzej Włodarczyk (240 pkt). Najaktywniejszym przodownikiem turystyki kolarskiej został Andrzej Likos (359 pkt). W konkursie o tytuł „Imprezy roku 2009” zwyciężył Eugeniusz Brzezina z III Rajdem „Na winobranie” (93 pkt). W konkursie tym uczestniczący w rajdach (odbyło się ich 25) mogli głosować na sześć wybranych przez siebie. Głosy oddało 40 osób. Najaktywniejszymi kobietami okazały się Bogumiła Brzezinka, Mariola Kuczera i Martyna Styrnol. Najaktywniejsze dzieci to Tomasz Tytko, Wiktor Gawłowicz i Paweł Likos. Tytuł „Debiutanta roku 2009” zdobył Stanisław Koczy. W sumie na zebraniu wręczono około 50 pucharów, statuetek, dyplomów oraz nagród rzeczowych. Kolarze przyznali też wyróżnienia za pomoc w działalności oddziału PTTK Radlin. Otrzymali je Piotr Śmieja, zastępca burmistrza Radlina, Elżbieta Skrzymowska, pracownik naukowy Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w Żorach, Subregion Zachodni Województwa Śląskiego w Rybniku oraz Adam Robakowski, główny inżynier górniczy KWK „Marcel”. Elżbieta Skrzymowska nie tylko przybliżyła specyfikę arboretum, ale też zagrała kilka utworów na skrzypcach.
(tora)
Najnowsze komentarze