Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Walka przy świątecznym stole

17.11.2009 00:00
11 listopada w obiekcie przy boisku na ulicy Jastrzębskiej na Wilchwach odbył się Międzynarodowy Turniej Szachowy z okazji Dnia Niepodległości.
Do siedziby klubu Wicher Wilchwy przyjechało 52, głównie młodych zawodników z Polski, Czech i Słowacji. Prym wiedli szachiści z naszego regionu, którzy zdobyli wszystkie miejsca medalowe. Klasą dla siebie byli zawodnicy Pioniera Jastrzębie, którzy zajęli miejsce I (Marcin Matusiak) i III (Paweł Rydzewski) w kategorii open, a przedzielił ich Patrycjusz Cieślak z MKSz Rybnik. Ogółem w pierwszej „10” zawodów znalazło się aż 5 zawodników reprezentujących jastrzębski klub. Cieszy dobra postawa zawodników działającej od niedawna sekcji szachowej Wichra Wilchwy. Najlepiej spisał się reprezentujący ten klub Kazimierz Szneider, który zajął IV miejsce w kategorii open. Z kolei na 9 pozycji zawody ukończył Piotr Boldys z Ogniska Rydułtowy.

Warto odnotować również rezultaty zawodników naszego regionu w kategorii do lat 12. Wygrał Maciej Karp z Wilchw, na co dzień występujący w klubie z Jastrzębia. Drugi w tej kategorii był Mikołaj Wodecki z Ogniska Rydułtowy, zaś trzecia Monika Cieślak z  MKSz Rybnik. – Cieszy nas, że w zawodach wzięło udział tak wielu młodych zawodników, którzy być może załapią bakcyla i staną się w niedalekiej przyszłości rasowymi szachistami – mówi Jerzy Karp, kierownik sekcji szachowej Wichra Wilchwy.

• Numer: 46 (471)
  • Data wydania: 17.11.09