Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Cztery medale w Raciborzu

17.11.2009 00:00
Młode zawodniczki Górnika Radlin startowały w Mistrzostwach Śląska młodzików 12–letnich w Raciborzu.
Zawody odbyły się 6 i 7 listopada. Drużynę Górnika reprezentowały cztery zawodniczki. Najlepiej spisała się Aleksandra Głomb, która zdobyła srebrny medal w finale wyścigu 100 m grzbietem. Na dystansie dwukrotnie dłuższym, również grzbietem zawodniczka ta zdobyła brąz. Niewiele zabrakło również do medalu w finale wyścigów na 100 m stylem zmiennym, ale tu Aleksandra Głomb zajęła miejsce 4. Medali zresztą mogło być więcej, ale o pechu mogą mówić pozostałe zawodniczki Górnika – wszystkie w swoich finałach zajęły miejsca 4. Kindze Rolnik na 100 m stylem klasyczny, również na dystansie 200 m stylem klasycznym nie udało się wskoczyć na podium. Martyna Skiba była 4. na 100 m stylem dowolnym, zaś Patrycja Wróblewska była 4. na 200 m grzbietem. Nieco słabiej spisała się Nikola Gruszka, która znalazła się poza strefą medalową.

Straty z zawodów indywidualnych zawodniczki z Radlina powetowały sobie częściowo w finale sztafety 4 x 100 stylem dowolnym. Tu zajęły bowiem medalowe 3. miejsce, minimalnie wyprzedzając drużynę z Mysłowic. Sukces sztafetowy drużyna powtórzyła z finale 4 x 100 m stylem zmiennym, w którym również zdobyła medal brązowy.

Mimo pechowych czwartych miejsc zadowolony z występu swoich zawodniczek jest ich trener. – Konkurencja w zawodach była bardzo silna, a dla nas to był przede wszystkim sprawdzian przed eliminacjami do Mistrzostw Polski – mówi Wojciech Szulc.

• Numer: 46 (471)
  • Data wydania: 17.11.09