Reprezentacja „Budowlanki” odebrała Puchar Kuratora

03.11.2009 00:00
Reprezentanci Zespołu Szkół Technicznych z Wodzisławia wygrali ubiegłoroczne zawody we współzawodnictwie sportowym i są na najlepszej drodze, by sukces ten powtórzyć również w tym roku szkolnym.
W poniedziałek 26 października w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, odbyła się uroczystość Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2009/2010. Przy okazji Śląski Kurator Oświaty wręczył reprezentacji Zespołu Szkół Technicznych z Wodzisławia puchar za I miejsce w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Szkół 2008/2009. Dwa dni później Zespół Szkół Technicznych świętował ten sukces na miejscu. – Nasz sukces jest tym większy, że osiągnięty w konfrontacji ze szkołami stricte sportowymi, podczas gdy my taką placówką nie jesteśmy – podkreślił Czesław Pieczka, dyrektor ZST. – Musieliśmy pokonać gęste sito kwalifikacji, w wielu dyscyplinach sportowych, na poziomie najpierw powiatowym, a później rejonowym – dodaje Czesław Rychlik, wicedyrektor ZST.

Wygrana bez zwycięstwa

Co ciekawe, wodzisławska „Budowlanka” wygrała klasyfikację generalną, mimo że nie udało się jej wygrać zawodów w nawet jednej spośród 12 dyscyplin, wchodzących w skład współzawodnictwa wojewódzkiego. Liczyła się regularność. Żadna inna szkoła w województwie nie wprowadzała swoich reprezentantów do finałów poszczególnych konkurencji tak często jak wodzisławska placówka. W finałach najlepiej wypadli piłkarze, którzy zdobyli miejsce III. Ciut gorzej, bo na miejscach czwartych, zawody wojewódzkie ukończyli reprezentanci startujący w konkurencjach piłki ręcznej, lekkoatletyki, biegów przełajowych, narciarstwa klasycznego. W zawodach sportowo-obronnych uczniowie z ZST zajęli miejsce V, zaś w siatkówce plażowej IX.

Szansa na kolejny triumf

W ZST wszyscy liczą na to, że w tym roku szkolnym uda się powtórzyć sukces sprzed roku i dwóch lat (wtedy też szkoła zwyciężyła). Nadzieje te wcale nie są płonne bo uczniowie dwukrotnie już awansowali do finałów wojewódzkich. Reprezentacja lekkoatletów zajęła miejsce I, zaś męska sztafeta w biegach przełajowych zdobyła miejsce III. W sumie ZST ma już w tym roku punktów 60. Prawie połowę tego co zdobyła przed rokiem, kiedy do zwycięstwa wystarczyły 132 punkty.

• Numer: 44 (469)
  • Data wydania: 03.11.09