Przyszłość lepsza od Silesii

21.04.2009 00:00
Wyniki meczów naszych drużyn w lidze okręgowej.

Płomień Połomia wygrał drugi mecz z rzędu. Tym razem na własnym boisku podejmował ekipę Górnika Radlin. Gospodarze pewnie wygrali 3:0 po bramkach Oślizloka, Paweli i Kusztala. Płomień zajmuje bezpieczne 8. miejsce i ma dwa mecze zaległe do rozegrania. W Górniku natomiast prawdziwy alarm. Drużyna zajmuje ostatnie miejsce. Do 14-ego Naprzodu Czyżowice traci 6 pkt. i dodatkowo ma rozegrane o dwa mecze więcej.

Na dole… nasi

Dół tabeli okupują niestety same drużyny z naszego powiatu. Czyżowice co prawda wygrały 2:0 z Płomieniem Ochojec (bramki zdobyli Rafał Mandera, Zbigniew Adamczyk) ale w dalszym ciągu są zagrożone spadkiem. Podobnie jak Mszana, która na własnym boisku zremisowała bezbramkowo z Naprzodem Syrynia. Kolejnym zagrożonym spadkiem zespołem jest Naprzód Zawada, która w meczu wyjazdowym z Włókniarzem Nędza minimalnie przegrał 1:0.

Silesia nie sprostała Przyszłości

W meczu drużyn lokujących się w górnej części tabeli Silesia Lubomia nie sprostała rezerwom Przyszłości Rogów. Już pierwsza dobra sytuacja gości przyniosła bramkę, którą głową zdobył Kiepas. Na kolejne gole kibice musieli czekać aż do 53. minuty. Wówczas na 2:0 podwyższył Tanżyna. Gospodarze odpowiedzieli w 62. minucie, kiedy Ekiert wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul obrońcy gości na napastniku gospodarzy. Po zwycięstwie Rogów ma już 40 pkt i zajmuje 5. miejsce. Silesia z 30 punktami plasuje się na bezpiecznej 9. pozycji. Najwyżej z naszych drużyn w ligowej tabeli plasuje się Gwiazda Skrzyszów, która zajmuje obecnie 3. lokatę. W ostatniej kolejce skrzyszowianie pokonali Borowika Szczejkowice 2:1.

• Numer: 16 (481)
  • Data wydania: 21.04.09