Radlinianki mają mistrza!

14.04.2009 00:00
Szpadzistki z Towarzystwa Szermierczego Górnik Radlin triumfowały podczas Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych

Impreza, w której startowali zawodnicy od 15 do 17 lat, odbyła się 4 i 5 kwietnia w Zespole Szkół Sportowych w Radlinie. Turniej należał do kadry żeńskiej Górnika. W rozgrywkach indywidualnych dwa brązowe medale zdobyły: Mirosława Moskwa i Małgorzata Bedryj. Obie szpadzistki wraz z koleżankami: Wiktorią Strójwąs oraz Julią Taszką wywalczyły dodatkowo złoto dla radlińskiego klubu w rozgrywkach drużynowych. Gorzej poszło  panom. W rozgrywkach indywidualnych Mateusz Rok zajął szóste miejsce, a Tomasz Wróbel siódme. Oprócz tytułu Mistrza  Śląska klub z Radlina ma jeszcze jeden powód do dumy.  Polski Związek Szermierczy ogłosił już listy rankingowe na Olimpiadę Młodzieży, która w maju odbywa się w Warszawie. Z naszego klubu wytypowano aż 10 zawodników – mówi Krzysztof Urbański z TS  Górnik Radlin.