Jedynka nie zawodzi

31.03.2009 00:00
Trzy medale Mistrzostw Makroregionu dla  UKS Diament Jedynka
Tym razem zawodnicy wodzisławskiego UKS Diament Jedynka dobrze spisali się podczas Mistrzostw Makroregionu w biegach przełajowych, rozegranych 21 marca w Kędzierzynie–Koźlu.
 Eliza Stokowy w kategorii juniorek na dystansie 4 km zdobyła złoty medal. Z kolei  srebro w kategorii juniorów na dystansie 3 km zdobył Przemysław Malinowski. Natomiast Amanda Stokowy przygotowująca się do eliminacji w 2010 roku do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Singapurze zdobyła brązowy medal w kategorii młodziczek na dystansie 2,5 km. Nieźle wypadli również inni zawodnicy UKS–u, którzy dzięki dobrym wynikom zakwalifikowali się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych, które odbędą się na początku kwietnia w Zamościu. Magdalena Krzyżak w kategorii juniorek młodszych na dystansie 3 km zajęła 10 miejsce, zaś Michał Śmietana w kategorii juniorów młodszych na dystansie 5 km przybiegł na 8. miejscu. W kategorii chłopców na dystansie kilometra potwierdził swoją formę zajmując 5 miejsce.
  • Numer: 13 (478)
  • Data wydania: 31.03.09