Nauczyciele przy stole

31.03.2009 00:00
35 zawodników wystartowało w XVII Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego Pracowników Oświaty
W minioną sobotę, 27 marca, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie królował tenis stołowy. Przyjechali tutaj pracownicy oświaty z całego Śląska, żeby wziąć udział w XVII Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego Pracowników Oświaty. W rozgrywkach wystartowało 35 zawodników, w tym 6 kobiet. Organizatorami zawodów byli Zarząd Okręgu Śląskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Katowicach, ZNP Wodzisław, a także urzędy miast Rydułtów, Radlina, Pszowa oraz Urząd Gminy Marklowice. Sportową imprezę koordynowały Czesława Tosta oraz Grażyna Gdańska. Na początku rozgrywek uczestników przywitali posłowie Henryk Siedlaczek oraz Ryszard Zawadzki. Obecni byli także przedstawiciele urzędów.
 W kategorii kobiet zwyciężyła Katarzyna Krzysztofowska ze Świętochłowic, na drugiej pozycji uplasowała się Danuta Nowakiewicz (Katowice), a trzecią lokatę zajęła Anita Dąbkowska (Racibórz). W kategorii mężczyzn do 40 lat pierwsze miejsce wywalczył Sebastian Krupa (Chorzów), drugie przypadło w udziale Wojciechowi Maziarzowi z Wodzisławia, a trzecie miejsce zdobył Artur Duda (Rybnik). Zwycięzcą w grupie mężczyzn od 41 do 50 lat był Laurent Tomecki z Rudy Śląskiej. Drugie miejsce zajął Krzysztof Godoś (Wodzisław), a trzecie Aleksander Mencel (Rybnik). Z kolei w kategorii wiekowej mężczyzn od 51 – 60 lat najlepszy okazał się Jerzy Wrzód z Wodzisławia. Na drugim miejscu uplasował się Marian Kotyrba (Rybnik), a na trzecim – Piotr Błażytko (Wielowieś). Wśród graczy powyżej 60 lat triumfował Bronisław Białoń (Rudziniec), drugą lokatę uzyskał Stanisław Balawajder (Wodzisław), a trzecią – Michał Bugla ( Rybnik).