Indywidualnie poszło całkiem dobrze

24.03.2009 00:00
Młodzi sportowcy z Rydułtów reprezentowali miasto podczas 13. Międzynarodowych Zawodów Lekkoatletycznych w Dortmundzie

Na zawody wyjechało 46 zawodników z placówek oświatowych, działających na terenie miasta. Młodzież rywalizowała w biegach na krótkich dystansach, skoku wzwyż i w dal, pchnięciu kulą i w sztafecie. W zawodach drużynowych sportowcy z Rydułtów uplasowali się na ósmym miejscu. Lepiej wypadli w indywidualnych zmaganiach. Sebastian Knesz w kategorii powyżej 15 lat wywalczył pierwsze miejsce w biegu na 800 m. Edyta Hejna w tej samej grupie wiekowej zajęła drugą pozycję w biegu na 60 metrów. Całkiem dobrze poradził sobie Kamil Kapłon, który w biegu na 60 metrów do lat 15, był trzeci. Tę samą pozycję zdobyła Magdalena Stąporek na dystansie 800 metrów w kategorii do lat 13. W tej grupie wiekowej, ale w pchnięciu kulą, trzecie miejsce wywalczyła Magdalena Prochasek.