Powiat wygrywa z Jastrzębiem

24.03.2009 00:00
Drużyny z gimnazjów naszego powiatu nie dały szans swoim rywalom w finale rejonowego Turnieju Szkół Gimnazjalnych

Turniej finałowy odbył się 18 marca w hali Domu Sportu w Radlinie. W finale dziewcząt drużyna z Gimnazjum nr 3 w Wodzisławiu bez problemów pokonała ekipę z Gimnazjum nr 4 z Jastrzębia Zdroju 3:0 (w setach do 8, 15 i 19).
Z kolei w finale chłopców drużyna z Gimnazjum nr 2 w ZSS Radlin pokonała Gimnazjum nr 10 w Jastrzębiu. Mecz chłopców był jednak o wiele bardziej zacięty aniżeli pojedynek dziewcząt. Pierwszy set młodzi zawodnicy z Radlina wygrali bez problemu do 16, ale już w drugim obie drużyny grały punkt za punkt. 28:28 ekipa z Radlina zdołała odskoczyć na dwa punkty i wygrać 30:28. W trzecim secie Jastrzębie ponownie zostało rozbite, tym razem do 15.
Zwycięzcy finałów wezmą udział w turnieju wojewódzkim.(art)

• Numer: 12 (477)
  • Data wydania: 24.03.09