Na złoto zabrakło sił

24.03.2009 00:00
Młode siatkarki MKS Wodzisław zdobyły srebrny medal Mistrzostw Śląska

W sobotę 21 marca w Tychach rozegrano ostatni, czwarty turniej finałowy Mistrzostw Śląska w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii młodziczek. Miał on decydujące znaczenie dla kolejności w tabeli. Po zaciętym spotkaniu siatkarki z Wodzisławia wygrały z gospodarzami 2:1. Nasze siatkarki w zwycięstwo włożyły wiele wysiłku i do następnego meczu z UKS Krzanowice przystępowały mocno zmęczone. – Na odpoczynek miały zaledwie kilkanaście minut – komentuje Dariusz Firut, kierownik drużyny.

Mecz o wszystko
 Spotkanie MKS-u z drużyną z Krzanowic miało kluczowe znaczenie dla ostatecznej kolejności w rozgrywkach o Mistrzostwo Śląska i było w zasadzie meczem o złoty medal.  Zwycięska  drużyna zapewniała sobie tytuł mistrzowski bez względu na wynik ostatniej potyczki turnieju. Wodzisławianki zaczęły z animuszem, ale później do głosu doszło zmęczenie i ostatecznie uległy świetnie dysponowanym zawodniczkom z Krzanowic 2:0. W ostatnim meczu rozgrywek UKS Krzanowice pokonał MOSM Tychy 2:1.

To spory sukces
 Drużyna MKS Wodzisław zajęła ostatecznie II miejsce i wywalczyła tytuł wicemistrzyń Śląska w kategorii młodziczek. Srebro to ogromny sukces młodej wodzisławskiej ekipy, gdyż w rozgrywkach w sezonie 2008/09 wzięła udział rekordowa liczba 40 drużyn. Zmagania trwały od połowy września i siatkarki MKS-u rozegrały w tym czasie 30 spotkań.
 Dzięki temu sukcesowi drużyna MKS Wodzisław awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Turniej ćwierćfinałowy rozegrany zostanie 4 i 5 kwietnia w Sulechowie. Wezmą w nim udział drużyny MLKS PKS Zawisza Sulechów, MKS Świdnica, MKS Wodzisław oraz drużyna, która zajmie II miejsce mistrzostw województwa opolskiego.