Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Szkolenia pomogą znaleźć pracę

17.03.2009 00:00
Rydułtowski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął drugą edycję programu „Razem łatwiej”

Tym razem chęć udziału wyraziło aż 27 osób, w tym dwóch panów. O tym jakie szkolenia będą zastosowane, zdecydują sami bezrobotni.
 – Nie chcemy za nikogo decydować. Uczestnikom łatwiej będzie się uczyć rzeczy, które naprawdę chcą robić – mówi Halina Kotala, dyrektorka MOPS-u.
 Program skierowany jest do osób długotrwale bezrobotnych. Najczęściej są to osoby od 24 do 54 lat, czyli w pełni tzw. sił produkcyjnych. Bardzo często mają niską samoocenę, dlatego oprócz szkoleń prowadzone będą także warsztaty z psychologiem i doradcą zawodowym.

Nie wierzyłam
 O tym, że warto wziąć udział w projekcie MOPS -u przekonywała zebranych ubiegłoroczna absolwentka.
 – Kiedy zaczynałam, nie wierzyłam, że uda mi się coś w swoim życiu zmienić. Przez sześć lat nie miałam żadnej pracy. Dzięki zajęciom odzyskałam wiarę w siebie, zaczęłam cieszyć się życiem i przede wszystkim mam pracę – opowiadała Sabina Dziełak.
 Oprócz pani Sabiny z piętnastoosobowej grupy jeszcze dwie znalazły zatrudnienie, a jedna skorzystała z możliwości odbycia stażu.

Aktywni w środowisku
 Dodatkowo MOPS będzie prowadził jeszcze jeden projekt, Program Aktywności Lokalnej skierowany do rodzin. Chodzi o to, by zachęcić ludzi do działania na rzecz lokalnej społeczności. Na oba projekty MOPS przeznaczył 358 tys. zł, 10 proc. tej kwoty to wkład własny, reszta pochodzi ze środków zewnętrznych.(j.sp)

  • Numer: 11 (476)
  • Data wydania: 17.03.09